EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Sharm El Sheikh

Sharm El SheikhSharm El Sheikh - najsłynniejszy kurort Egiptu, zlokalizowany jest na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Synajskiego, w Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego, składającej się z wielu mniejszych zatok.


Wielokrotnie najeżdżany w czasach starożytnych ze względu na bogate złoża miedzi i turkusów, leży na starym morskim szlaku handlowym, którym przewożono jedwab i przyprawy ze wschodnich Indii. Jeszcze 10 lat temu tętniący życiem kurort był małą osadą, znaną wyłącznie jako strefa wędkarska i nurkowa, właśnie dzięki naturalnym warunkom - rozlicznym zatokom, w których rodzi się nieprzebrana ilość gatunków ryb i przepięknych raf koralowych.


Stylem Sharm El Sheikh przypomina bardziej europejskie kurorty nad Morzem Śródziemnym, niż arabskie miejscowości wypoczynkowe. Obecnie jest jednym z pięciu najlepszych i gorąco rekomendowanych przez światowe organizacje nurkowe miejsc pod względem nurkowania i snorkellingu na świecie.


To cel wypraw ekoturystów, historyków, religioznawców, botaników, zoologów, sportowców, poszukiwaczy przygód. Można tu wypocząć na pięknej plaży, odwiedzić Kair lub Gizę, wspiąć się na biblijną górę Mojżesza lub wybrać na przejażdżkę jeepem czy quadem po pustyni. Niedaleko centrum znajduje się także Delfinarium, Aquapark, centrum rozrywkowe z „Tysiąca i jednej nocy” oraz mnóstwo uroczych sklepików z pamiątkami, zebranych pod dachem „Old Market”.

Kreator www - przetestuj za darmo