EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Porady

Przybywając do krajów Afryki Północnej w tym także Egiptu, należy zaszczepić się przeciwko żółtej gorączce, która nie występuje w tej części Afryki jednak szczepienie jest wymagane przez międzynarodowe przepisy sanitarne w przypadku przybycia do następujących krajów lub terytoriów bezpośrednio z rejonu występowania żółtej gorączki. Obowiązek ten nie dotyczy turystów przybywających z Europy.

W Egipcie ryzyko zachorowania na malarię jest bardzo niewielkie. Choroba ta występuje sporadycznie w tym kraju na ograniczonych obszarach przede wszystkim od czerwca do września. Nie istnieje jednak szczepionka przeciwko malarii. Nie zaleca się profilaktycznego zażywania leków przeciwmalarycznych podczas pobytu w Egipcie. Należy jednak stosować środki ochrony przed ukłuciami komarów w rejonach zagrożenia.

Po wystąpienia gorączki (główny objaw malarii) należy niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarza. Ponadto szczepienia zalecane przed wyjazdem do Egiptu to szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (WZW typu A), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW typu B), tężcowi + błonnicy, chorobie Heinego-Medina, duru brzusznego (tyfusowi) oraz wściekliźnie.

Warto wziąc ze sobą dobrze zaopatrzoną apteczkę - przede wszystkim w środki antyseptyczne i zapobiegające chorobom żołądka. Wodę można pić tylko butelkowaną, w niej też dobrze myć zęby, należy również zwracać uwagę na warunki, w jakich przechowuje się i przygotowuje jedzenie. Nie wolno kąpać się w wodach płynących, ani stojących. W dni upalne zaleca się spożywanie dużych ilości płynów. Jasne, lekkie nakrycie głowy będzie chronić nas przed udarem.
Kreator www - przetestuj za darmo