EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Plaże Egipskie

Plaże egipskie to idealne miejsce dla miłośników słońca i ciepłej wody. Pogoda jest niezwykle słoneczna. Atutem tego kraju są zagospodarowane, zadbane, piaszczyste plaże. Dotyczy to zarówno wybrzeża Morza Śródziemnego, jak i Czerwonego. Przy plażach działają wypożyczalnie sprzętu plażowego i sportowego. W niektórych miejscach leżaki i parasole na plażach przyhotelowych są wydawane bezpłatnie.

Pamiętajmy jednak, że w niektórych miejscach, takich jak Hurghada większość plaż jest prywtna. Ma to swoje plusy, gdyż plaże są zadbane i bezpieczne, jednak minusem jest fakt, iż swobodne spacery sa przez to ograniczone. Przy plażach dział policja turystyczna, pilnująca bezpieczeństwa plażowiczów i udzielająca informacji. W Egipcie raczej nie nalezy opalac się topless, naturyzm także nie jest mile widziany.

Do najbardziej znanych kurortów należą: Sharm El Sheikh na Półwyspie Synajskim i Hurghada nad Morzem Czerwonym. Błękitne laguny i przepiękna rafa koralowa zachęcają do zabrania do Egiptu fajki i okularów. Specjallistyczne firmy organizują także safari nurkowe, dla tych, którzy chcą podziwiać podwodne widoki. Najlepsze do uprawiania tego sportu są wybrzeża przy granicy z Sudanem i wzdłuz południowego wybrzeża Półwyspu Synajskiego. Wypożyczenie sprzętu do nurkowania kosztuje około dziesięciu funtów egipskich na dobę.

Ze względu na stosunkowo spokojne morze i dobre wiatry, Egipt jest dobrym miejscem na uprawianie windsurfingu. Sprzęt można raczej bez problemu wypożyczyć na miejscu, w większych miejscowościach turystycznych. Innym ciekawym sportem, którego można spróbowac w Egipcie jest kitesurfing.

Kitesurfer przypięty jest do paralotni, pod stopami ma deskę. Jest to sport niezwykle ekscytujący i stosunkowo bezpieczny. W wielu kurortach egipskich znaleźć można także takie atrakcje, jak pola golfowe, korty tenisowe, czy baseny. Można także spróbować safari po pustyni. Nie jest to przyjemnośc najtańsza, ale warta swojej ceny. Wyprawa na Pustynie Zachodnią z jej fascynującymi formami skalnymi wyrzeźbionymi w ciągu tysiącleci przez wiatr jest niezapomnianym przeżyciem.

Miłośnicy jazdy konnej mają możliwosć uprawiania konnego trekkingu po Półwyspie Synajskim, lub tez mogą wypożyczyć wierzchowca na godziny w stadninach położonych w pobliżu piramid. Egipt widziany z siodła wydaje się jeszcze piękniejszy.
Kreator www - przetestuj za darmo