EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Nurkowanie

Morze Czerwone jest jednym z najlepszych miejsc do nauczenia się nurkowania, warto jednak poszukać organizatora posiadającego renomę, są oni zrzeszeni przy centrum PADI, kładą nacisk nie tylko na samą naukę ale również duże bezpieczeństwo nurka i jego wiedzy o ekologii, a także zpewniają bardzo dobre warunki zakwaterowania. W Egipcie znajduje się kilka oddziałów PADI : w Dahabie, El Gounie, El Quseir i Hirghardzie. Minimalny wiek do nauki to 10 lat, choć przyjmuje się również 8-latki w ramach programu próbnego nurkowania PADI Bubblemaker ( na głębokości jednak nie większej jak 2 metry).

Dzieci powyżej 10 lat moga się zapisywać do programu Discover Scuba Diving, w ramach którego doświadczą dreszczyku emocji związanego z tym sportem, ale tylko w basenie.

Aby zanurzyć się na wody otwartego morza trzeba przejść kurs Junior Open Water Driver. Trwa on zwykle cztery dni, podczas których nauczycie się podstaw nurkowania w bezpiecznym, basebnowym otoczeniu, zanim zastosojucie nowo nabyte umiejętności na otwartym morzu.
Kreator www - przetestuj za darmo