EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Nil

Trudno sobie wyobrazić pobyt w Egipcie bez wycieczki łodzią po Nilu , mamy tu dwie możliwości wybór feluki lub łodzi motorowej. Tradycyjne feluki są małe w przeciwieństwie do łodzi motorowej ale też nie znam innego miejsca na globie gdzie możesz właśnie zobaczyć jaka to wspaniała przygoda. 

Feluki zapewniają bardziej kameralne doświadczenia i elastyczny program podróży, zdarza się nawet że kapitan zaprasza turystów na wizytę w swojej wiosce i spędzenia nocy w obozie nad brzegiem Nilu. Poza tym jej rejs jest dużo tańszy, pamiętaj że organizowanie bezpieczeństwa np. kapoki musisz załatwić we własnym zakresie. Nie zapomnij też o butelce wody oraz spiworach ( noce nie zawszesą wystarczająco ciepłe).

Łodzie motorowe należy rezerwować z duzym wyprzedzeniem w ramach pakietów wycieczkowych z posiłkami i wypadami na brzeg. Większość z nich posiada baseny.

Popularne szlaki wodne. Największym powodzeniem cieszą się rejsy z Asuanu do Efdu, jesli macie zaś mało czasu zdecydujcie się na rejs feluką z Luksoru na Banana Islands.
Kreator www - przetestuj za darmo