EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Hurghada

Hurghada to centrum nurkowe - zjeżdżają się tu pasjonaci tej sportowej rozrywki ze wszystkich stron świata. W Hurghadzie jest ich kilkanaście baz nurkowych. Są zarówno takie, które można określić jako hotelowe, ponieważ działają przy ośrodkach wypoczynkowych. Ich oferta skierowana jest przede wszystkim do turystów korzystających z usług danego hotelu. Inny typ oferty to takie, które skierowane są do turystów zamieszkujących w hotelach, które nie posiadają własnych baz nurkowych. Ta druga oferta jest zdecydowanie tańsza. Specyfiką nurkowania w tym regionie jest nurkowanie z łodzi.

Down Town - to jeden z ciekawszych regionów Hurghady. Większość tutejszych zabudowań rozciąga się na wschodniej stronie morza. Warto zwiedzić to miejsce i pospacerować jego uroczymi uliczkami, zwłaszcza wieczorem. W hotelu Hilton co tydzień w czwartek spotykają się płetwonurkowie. Można wymienić się doświadczeniami z nurkami właściwie z całego świata.

Centrum Hurghady to Sakala. Specyfika tego miejsca jest widoczna właściwie na każdym kroku policja turystyczna. Rafa koralowa (Shaab el Erg) to niesamowite miejsce położone jest na północ od Hurghady. Charakterystyczny dla niej jest jej podkowiasty kształt, wewnątrz którego znajduje się płaska laguna z koralowymi wzgórzami. Od jej nazwy (erg) wzięła się nazwa rafy. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać delfiny i manty. Chętni podwodnych wrażeń z tego regionu Morza Czerwonego mogą wybrać to miejsce do nurkowania, by na żywo obejrzeć takie okazy natury jak: latarniki, skarusy, garbniki, czy motylki rafowe. Oczywiście jest to tylko jedno z licznych miejsc, gdzie można podziwiać egipską rafę koralową. Inne to np. SHAAB ABU NUGAR, EL FANADIR, UM GAMAR etc.
Kreator www - przetestuj za darmo