EGIPT TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Egipskie Kurorty

Al-Dżuna (z arab. laguna, ang. El Gouna) - luksusowe miasteczko turystyczne w Egipcie, położone nad Morzem Czerwonym (Riwiera Morza Czerwonego), około 25 km od Hurghady.

Jest to bardzo nowoczesny kurort budowany na wzór Wenecji. Al-Dżuna została zaprojektowana przez twórców Euro disneylandu (Gene Bates i Fred Couples). Kurort słynie z tego, że znajdują się tam luksusowe hotele, pola golfowe, szpital, kasyno i wille milionerów. Niedaleko brzegu znajdują się rafy koralowe (szczególnie w pobliżu Wyspy Zeituna) stanowiące miejsce rekreacji dla płetwonurków.
Hagharda

Miasto składa się z kilku części, z których najważniejsze to:

Dahar (El-Dahar, ang. Downtown) – najstarsza część Hurghady, gdzie mieści się największy bazar Hurghady, a także poczta i dworzec autobusowy.

Sakkala – nowsza niż Dahar, uznawana za centrum miasta, w południowej części dzielnica hoteli.
Village Road – najnowsza, południowa część; tu powstają najnowsze hotele, sklepy i restauracje. Bardzo szybko się rozwija, tworzy już praktycznie drugie centrum Hurghady.

Sahl Hasheesh – tuż za hotelem Oberoi, w stronę Safagi; w budowie. Będzie to prywatne miasteczko, coś na podobieństwo El Gouny, ale jeszcze bardziej ekskluzywne.

W południowej części Hurghady znajduje się hotel Alf Leila Wa Leila, nawiązujący architektonicznie do pałaców z baśni "Tysiąca i jednej nocy", tu każdego wieczora odbywają się przedstawienia opowiadające o dawnym życiu Egipcjan, a także o historii Egiptu.
Sharm El Sheik – wioska usytuowana około 40 km na południe od Hurghady. Wzdłuż tamtejszej plaży rozciąga się przepiękna rafa koralowa usytuowana zaledwie kilkanaście metrów od linii brzegowej.
Dahab

Choć w Dahabie obecnie istnieje ponad 100 hoteli, większość z własnymi plażami - 7,9% wszystkich miejsc noclegowych w muhafazie - i ok. 80 centrów nurkowych istnieją jeszcze przestrzenie wolne od zabudowań. Z brzegu dostępne są dla turystów nurkowiska - strome do 900 m rafy koralowe. W okolicy jest ich ponad 20 obszarów. Z powodu całorocznego silnego wiatru jest również ważnym ośrodkiem windseringu. W Dahabie istnieją ośrodki jogi, medytacji i masażu oraz ośrodki dla grup samorealizacji, przypuszczalnie jako pozostałość z hipisowskich czasów lat 80. i 90. XX w.

Znajduje się tu również jedna z najlepszych w swiecie dyskoteka Savana Disco, niestety w nominacjach do nagrody Sunny Awards przegrała z klubami południowo afrykańskimi
Kreator www - przetestuj za darmo